نحوه عملکرد منوی ارسال سفارش در آنلاین پلاس
نویسنده: کارگزاری اردیبهشت ایرانیان تعداد بازدید: 10564 تعداد نظرات ارسالی: 3

نحوه عملکرد منوی ارسال سفارش در آنلاین پلاس

نحوه عملکرد منوی ارسال سفارش در آنلاین پلاس چگونه است؟

با استفاده از منوی ارسال سفارش، می توانید به عمق بازار، اطلاعات نماد و پنل خرید و فروش دسترسی داشته باشید.


وضعیت نماد:

در بالای صفحه، نام نماد انتخاب شده نمایش داده می شود و کاربر می تواند در این قسمت اقدام به تغییر آن نیز نماید. همچنین چراغ سبز کنار نماد نشانگر مجاز و قابل معامله بودن است و چراغ قرمز بیانگر بسته بودن یا قابل معامله نبودن نماد است.

نمودار بازه مجاز:


این نمودار، تغییرات قیمت نماد را در بازه مجاز روزانه نشان می دهد. اشاره گر نمودار در هر لحظه نمایانگر قیمت آخرین معامله می باشد و رنگ نمودار بیانگر مثبت یا منفی بودن تغییرات قیمت نسبت به روز گذشته است. آستانه مجاز بالا و پایین قیمت نیز در دو سر نمودار مشاهده می شود. همچنین در صورتی که کاربر بر روی هریک از نقاط نمودار کلیک نماید قیمت در پنل خرید و فروش درج می گردد.

بخش جزئیات نماد:

در قسمت جزئیات نماد، اطلاعاتی مانند قیمت پایانی، قیمت دیروز، ارزش معاملات، معاملات حقیقی و حقوقی و... قابل مشاهده می باشد. ضمن آن که در پایین صفحه آیکونی نمایش داده می شود که کاربر می تواند با تغییر آن اطلاعات بنیادی نماد را نیز مشاهده نماید.

همچنین در این قسمت در صورتی که نشانگر موس بر روی نمودار تغییر قیمت اشاره گردد درصد تغییر قیمت با توجه به قیمت دیروز نمایش داده می شود و نیز در قسمت اطلاعات حقیقی و حقوقی نیز تعداد خریدار و فروشنده قابل نمایش می باشد.


پنل خرید و فروش:

در پنل خرید و فروش کاربر می تواند با انتخاب و تکمیل فیلدهای تعداد، قیمت و نوع حساب (ارسال سفارش خرید) اقدام به ارسال سفارش نماید.


در قسمت مربوط به تعداد، کاربر می تواند از قابلیت ماشین حساب نیز استفاده نماید. بدین منظور در صورت وارد کردن مبلغ و قیمت موردنظر، تعداد سهام با احتساب هزینه معامله به صورت خودکار در قسمت تعداد درج می شود.


در قسمت مربوط به قیمت با کلیک بر روی کادر ورود قیمت، در بالای کادر آستانه قیمت مجاز بالا و پایین در روز نمایان شده و در صورت کلیک بر روی آن قیمت انتخابی به صورت خودکار درج می شود. در صورت انتخاب گزینه ارسال سفارش پیشرفته، کاربر می تواند اقدام به اعمال محدودیت بر روی حجم نمایشی و یا اعتبار سفارش نماید و همچنین برای تقسیم حجم سفارشات بزرگتر از حجم مجاز می توان از امکان تقسیم سفارشات بزرگ استفاده کرد.


پنل عمق بازار و نمودار تغییرات روزانه قیمت:

در این قسمت سفارشات موجود در صف ها تا 5 سطح به همراه نمودار تغییرات قیمت روزانه نمایش داده می شود. همچنین با کلیک روی سلول حجم در عمق بازار، جمع تعداد سهام های موجود در صف به صورت خودکار در کادر تعداد در پنل خرید و فروش قرار می گیرد.


تنظیمات:

در انتهای سمت چپ آیکون تنظیمات  مشاهده می شود که با کلیک بر روی آن می توان از امکانات موجود در آن به شرح زیر استفاده نمود.


در این قسمت کاربر قادر خواهد بود هریک از قابلیت های موجود در ابزارک ارسال سفارش از قبیل نمودار قیمت- عمق بازار- جزئیات نماد- پنل خرید و فروش را فعال و یا غیرفعال نماید.

کلید میانبر ارسال سفارش: به منظور تسریع در عملیات ارسال سفارش کاربر می تواند اقدام به تعریف کلیدهای ترکیبی کیبورد نماید تا در مواقع لزوم از آنها استفاده کند.


rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد