حجم نمایشی و اعتبار سفارش ها در سامانه آنلاین
نویسنده: کارگزاری اردیبهشت ایرانیان تعداد بازدید: 17254 تعداد نظرات ارسالی: 2

حجم نمایشی و اعتبار سفارش ها در سامانه آنلاین

ممکن است به دلایلی سرمایه گذار اجازه نمایش همه حجم موردنظر خرید یا فروش خود را در سامانه معاملاتی ندهد، در این صورت با وارد نمودن حداقل 30 درصد از حجم موردنظر خود در این بخش امکان دیدن تعداد محدودی از سفارش خود را به سایر کاربران می دهد، به عنوان مثال سرمایه گذار تصمیم دارد تعداد 10000 سهم از یک نماد را با قیمت 1000 ریال خریداری کند. وی در بخش حجم نمایشی تعداد 3000 سهم را مشخص نموده است. پس از ارسال سفارش خرید، آنچه در جدول عرضه و تقاضا برای سایر کاربران آنلاین قابل مشاهده است، سفارش خرید 3000 سهم 1000 ریالی از آن نماد است. 7000 سهم دیگر برای سایر کاربران غیرقابل مشاهده (Hidden) خواهد بود.

نکته این که تعداد حداقل حجم نمایشی باید 1000 سهم و حداقل درصد حجم نمایشی نسبت به کل حجم سفارش می بایست 30 درصد باشد.  


در ارتباط با اعتبار سفارش ها در سامانه آنلاین هم می توان به ترتیب سفارش ها را به صورت سفارش روز، سفارش معتبر تا تاریخ، سفارش معتبر تا لغو و سفارش انجام و حذف ثبت کرد که تعریف هرکدام به شکل زیر می باشد:

سفارش روز:

سفارش وارد شده فقط در همان روز در سامانه معاملات فعال می باشد و در صورتی که معامله انجام نشود؛ سفارش در انتهای روز از سیستم معاملات بورس حذف می گردد.

سفارش معتبر تا تاریخ:

 تا تاریخ تعیین شده توسط کاربر در سامانه معاملات بورس، فعال می ماند و در صورتی که تا پایان ساعت معاملات بورس در تاریخ تعیین شده معامله صورت نگیرد از سیستم معاملات بورس حذف می شود.

سفارش معتبر تا لغو:

سفارش وارد شده ، تا زمانی که کاربر آن را از سیستم حذف نکند، در سیستم معاملات بورس فعال باقی می ماند.
توجه داشته باشید در شرایطی که اقدام به ارسال سفارش بر روی نمادی کنید که به هر دلیلی بسته شود، امکان حذف سفارش تا زمان بازگشایی نماد وجود نخواهد داشت.

سفارش انجام و حذف:

با وارد شدن سفارش به سیستم معاملات بورس، هر اندازه از سفارش که همان لحظه قابل انجام باشد، انجام می شود و بقیه سفارش از سیستم حذف می شود. به عنوان مثال اگر تعداد سفارش شما خرید 10000 سهم الف به نرخ 1000 ریال باشد و فقط 100 سهم برای فروش در سیستم به نرخ 1000 ریال وجود داشته باشد؛ فقط تعداد 100 سهم خرید انجام می شود و 9900 سهم دیگر از سیستم معاملات حذف خواهد شد.

rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد