گزارش روزانه تالار و پیش بینی بازار یکشنبه
نویسنده: کارگزاری اردیبهشت ایرانیان تعداد بازدید: 594 تعداد نظرات ارسالی: 0

گزارش روزانه تالار و پیش بینی بازار یکشنبه

شاخص کل با رشد 21.235 واحدی در سطح  1.366.536 واحد قرار گرفت که نشان از رشد 1.5 درصدی شاخص را می دهد . فولاد،شستا و کگل بیشترین تاثیر مثبت و فولاد،فخوز و نوری  بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص داشتند.

شاخص کل هم وزن هم با افت 2.303 واحدی در سطح  383.578 واحدی قرار گرفت.

 

خالص ارزش معاملات خرد امروز 21178 میلیارد تومان بود که نسبت به روز قبل 81 درصد  رشد  داشت .امروز شاهد خروج  265 میلیارد تومان پول توسط حقیقی ها  از بازار بودیم

 

بازار امروز با افزایش تقاضا در کلیت بازار در مرحله پیش گشایش شروع شد و در دقایق ابتدای بازار شاهد متعادل و روان شدن معاملات در نمادهای بزرگ بازار خودرو شستا و فولاد بودیم در بازار امروز شاهد  بازگشایی نماد وتجارت با رشد 12.3 درصدی در قیمت 337 تومان در مچینگ بودیم که بعد از تائید و بازگشایی مجدد به صف فروش رسید . دیگر نماد بانکی دی با رشد بیش از 13 درصد در قیمت ۴۷۳۵ تومان مچ شد و بعد از بازگشایی با افزایش عرضه همراه بود . فسرب هم با صف خرید در قیمت 14039 تومان بازگشایی شد امروز نماد فولادی در مچینگ اول با افت 37 درصدی در قیمت 3200 تومان بازگشایی شد / در بازار امروز شاهد افزایش حجم معاملات و ارزش معاملات و دست به دست شدن سهام بودیم هر چند که با رنج منفی در نماد خودرو اکثر صف خریدها عرضه و شاهد فروش های هیجانی در اکثر گروه ها بودیم در دقایق پایانی بازار موج تقاضای جدیدی در بازار شکل گرفت و شاهد کاهش صف فروش 500 میلیونی خودرو بودیم امروز نماد شپنا با وجود افزایش عرضه ها در بازار صف خرید خود را حفظ کرد در پایان بازار تعداد 239 نماد به ارزش 2 هزار 500 میلیارد تومان صف فروش و در مقابل 109 نماد به ارزش 1 هزار 200 میلیارد تومان صف خرید بودند

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های«شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» و «فرآورده‌های نفتی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد #وتجارت، #دی و #وپاسار لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به #شستا، #فملی و #شبندر معطوف بود.

 

پیش بینی بازار فردا :

هفته گذشته بانک مرکزی اعلام کرد نرخ سود بین بانکی را از طریق عملیات بازار باز به ۱۹.۵درصد کاهش داده است

اتفاقی که برای بازار سرمایه بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود و نماد آشتی بانک و بورس است

افزایش سقف صندوق‌های درآمد ثابت هم اتفاق مهمی بود که ریسک سهام عدالت را از بازار برمی دارد

با توجه به صعود قیمت‌ها جهانی و ثبات نرخ ارز هفته سبزی در انتظارا بازار سرمایه است

دولت باید اول از بازار سرمایه حمایت کند تا اعتماد به بازار بازگردد و شاخص حداقل روند صعودی خود را حفظ کند؛ چراکه در این حالت نقدینگی به روال قبل به بازار سرازیر می‌شود و در این صورت است که دولت می‌تواند عرضه سهام جدید را انجام دهد؛ در این صورت هم خود دولت منتفع می‌شود، هم نقدینگی سرگردان جذب کند.

شاخص کل از نظر تکنیکالی  درگیر با خط روند نزولی با افزایش و تقابل عرضه و تقاضا مواجه بود با شکست و خروج از این سطح می تواند  تا هدف اول سطح مشخص رشد کند.......

 

 

خبرهای موثر:

-نرخ دلار نیمایی به  25800 تومان

-صرافی ملی نرخ دلار را به 26050 تومان

- نرخ متانول CFR چین به 247دلار رسید.

-نرخ قرارداد فیوچر #اوره ماه ژانویه ۲۰۲۱  که نزدیکترین قرارداد, به قراردادهای نقدی میباشد، به سطوح  ۲۶۷.۵ دلار رسید.

-مجوز افزایش سرمایه ۱۱۳۰ درصدی #قشکر  از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها صادر شد

-مجوز افزایش سرمایه 3380  #گکوثر  از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها صادر شد

-مجوز افزایش سرمایه 200  #بنیرو  از محل سود انباشته صادر شد

-افزایش سرمایه 200 درصدی #وسبحان از محل سود انباشته مورد تایید حسابرس قرار گرفت.

-شیر خام ۴۳ درصد افزایش نرخ گرفت

-سیمان پاکتی ۱۰ درصد گران شد. بر اساس این مجوز، نرخ هر بسته سیمان پاکتی از ۲۹ هزار و ۷۹۰ تومان به ۳۳ هزار و ۷۹۰ تومان افزایش یافته است.

-ادغام نمادهای معاملاتی شرکت بورس تهران طبق بند 4 صورتجلسه شورای عالی بورس، اجرایی شد


 

جمشید آسیایی

rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد