گزارش روزانه بازار
نویسنده: کارگزاری اردیبهشت ایرانیان تعداد بازدید: 29 تعداد نظرات ارسالی: 0

گزارش روزانه بازار

بازگشت به قله یک میلیون و چهارصد هزار واحدی

شاخص کل امروز با رشد 16.302 واحدی به 1.400.290  واحد رسید و شاخص هم‌وزن با رشد 5,121 واحدی رو به رو شد و به عدد 365,389 واحد رسید.شاخص فرابورس هم با رشد 62 واحدی به سطح 18.719 واحد رسید

ارزش کل معاملات امروز بازار 87011 میلیارد تومان بود، از این مبلغ 3.672 میلیارد تومان مربوط به معاملات خرد شامل سهام وحق تقدم بوده است.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی»، «محصولات شیمیایی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «قند و شکر» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد #شستا، #شتران و #شبندر لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به #ذوب، #فملی و #توسن معطوف بود.

 

پس از ریزش دیروز بازار امروز بازار کار خود را خوب شروع کرد و با رشد بیش از 16 هزار واحدی شاخص، شاخص به یک میلیون و چهارصد هزار واحد رسید. حتی در روز های مثبت بازار، همچنان جریان خروج پول حقیقی از بازار وجود دارد. امروز در نیمه دوم بازار شاهد افزایش عرضه ها در گروه های مختلف بودیم و اکثر صف خرید ها عرضه شد با عبور شاخص از مرز 1میلیون 400 هزار واحدی سرمایه گذاران محتاط تر شدند هر چند برای ادامه این مسیر نیاز به حجم و ارزش معاملات  و دست به دست شدن سهام در این مقطع می باشیم. بر اساس براساس اعلام بانک مرکزی؛ نقدینگی ۲۴.۲ درصد رشد کرد . نقدینگی تا پایان آبان ماه به ۴۳۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است! چیزی حدود ۱۴۴ میلیارد دلار!
برای پی بردن به قدرت این پول بد نیست بدانید
:

با حجم معاملاتی امروز بورس (حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان) ، این پول می‌تواند هزار روز معاملاتی پشت سر هم ( ۴ سال پیاپی هر روز و  بدون وقفه) بورس را مثبت کند! بهرحال امیدواریم این حجم نقدینگی ، که در شرایط فعلی  خاصیت تخریبی و تورمی برای اکثر بازارها را دارد مگر با اتخاذ تصمیمات درست به یک مکان درستی هدایت شود.

دلار در سطح 30 هزار تومان معامله می شود‌. هشتمین دور کمیسیون مشترک برجام امروز دوشنبه ساعت 20:30 به وقت تهران برگذار می شود

 

خلاصه بازار 6 دیماه 1400📊خالص ارزش معاملات خرد(سهام  و حق تقدم) 6 دیماه 1400, 3.672 میلیارد تومان بود که نسبت به روز قبل 7 درصد رشد داشت