گزارش روزانه بازار
نویسنده: کارگزاری اردیبهشت ایرانیان تعداد بازدید: 32 تعداد نظرات ارسالی: 0

گزارش روزانه بازار

فاصله شاخص از سطح یک میلیون و چهارصد هزار واحدی

شاخص کل امروز با کاهش 2553 واحدی به 1,397,357 واحد رسید و شاخص هم‌وزن با رشد 739 واحدی رو به رو شد و به عدد 368,099 واحد رسید.شاخص فرابورس با رشد 6 واحدی در سطح 18.836 واحد قرار گرفت

ارزش کل معاملات امروز بازار 5827 میلیارد تومان بود، از این مبلغ 3653 میلیارد تومان مربوط به معاملات خرد شامل سهام، حق تقدم و صندوق های قابل معامله بوده است.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سیمان، آهک و گچ» و «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد #وتوصا، #فملی و #فولاد لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به #سمازن، #فرابورس و #تاصیکو معطوف بود.

 

امروز بازار خوب شروع نکرد ولی با گذشت ساعت اولیه بازار شاهد افزایش تقاضا در گروه بانکی و خودرویی بودیم به بیان ساده در معاملات امروز گروه بانکی جور شاخص رو کشید ولی با وجود مثبت بودن شاخص کل هم‌وزن شاهد منفی شدن شاخص کل بودیم. فاصله شاخص کل از شاخص کل هم‌وزن نشان میدهد که سهم های کوچکتر بازار امروز بیشتر رشد داشته‌اند. احساس عدم قطعیت در بازار بسیار زیاد است در حالی که در حالی که همه متغیرها یک رشد قابل توجه را تایید کرده اند، اما مبادلات به طور سازش ناپذیری نافرمانی می کنند. 

دلار همچنان زیر سطح 29,600 تومان معامله می‌شود. با این حال روند نزول روز گذشته را کنار گذاشته و مجدداً برای رسیدن به بالای این سطح تلاش میکند. خبر های مذاکرات همچنان ضد و نقیض هستند.

 


خلاصه بازار 8 دیماه 1400📊خالص ارزش معاملات خرد(سهام  و حق تقدم) 8 دیماه 1400, 3.653 میلیارد تومان بود که نسبت به روز قبل 11 درصد رشد داشت